Bilim Editör Önerisi Genel İlginç Bilgiler Tarih Teknoloji Yaşam Yazılım Youtube

2017’den 2020’ye Kadar Kesinlikle Göreceğimiz İcatlar – APPLE IPHONE8-400 Yıl Bitmeyen Batarya

Yazarı Arastirmaci

 

!!! ARKADAŞLAR VİDEO YÜKLENDİKTEN SONRA İÇERİKTE EKLEDİĞİM ÇOĞU VİDEOLARIN GÖRÜNTÜLERİ BOZULDUĞUNDAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİM… GÖRÜNTÜLERİ DÜZELTTİKTEN SONRA VİDEOYU TEKRAR GÜNCELLEYECEĞİM !!!

Web Sitemiz: http://arastirmacim.com
Facebook: http://facebook.com/arastirmacim
Twitter: http://twitter.com/arastirmacim

Rusya, yeni nesil süper termonükleer füzesinin fotoğraflarını ilk kez paylaştı.
Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, RS-18 balistik füzesinin fırlatma denemesi başarıyla gerçekleştirildi.
Saniyede 7 kilometre hızla uçabilen ve 10 bin kilometre menzile sahip olan füze 40 megaton ağırlığında savaş başlığı taşıyabiliyor.
Radara da yakalanmayan Satan 2, ABD’nin Japonya’ya attığı iki atom bombasından da 2 bin kat daha güçlü. 2018’de hazır olması beklenen füzeler, Rusya’nın halihazırda sahip olduğu RS-28 füzelerinin yerini alacak.
Bilim adamları, minik görüntüsünün aksine oldukça tehlikeli olan tırtıl geliştirdi. Bakın bu canavar neler yapıyor?
Doğada; karınca, çekirge, tırtıl gibi hayvanların kendi ağırlıklarının olağanca katı ağırlıkları kaldırabildiğini biliyoruz.
Durum kapsamında getirilen bilimsel açıklamalar beraberinde neredeyse imkansızı başaran bu canlılar, yeni teknoloji çözümlerinin de dikkatini çekmiş gibi gözüküyor.
Bilim insanları, çeşitli çalışmalar sonucu gerçeğine son derece benzer bir profile sahip olan robot bir tırtıl meydana getirdiler.
Robot tırtıl, gerçek sürümünde olduğu üzere kendisinin 10 katına kadar ağır olan nesneleri kaldırabiliyor.
Bilim insanları katı bileşenlerinin farklı bir dizilim gerektirmesinden kaynaklı olarak “yumuşak” olarak nitelendirilen robotların yapımının oldukça zor olduğunu dile getiriyorlar.
En tipik lokomosyon kullanımı için bile sert bileşen barındıran sürümlerine oranla çok daha zorlayıcı bir yapım aşamasına sahip olan yumuşak robotlar, bilim dünyasında sıklıkla üretilmiyor.
Varşova Üniversitesi Fizik Fakültesi araştırmacıları ise hareket edebilmek için yalnızca ışığa ihtiyaç duyan 15 milimetre uzunluğunda yumuşak bir mikro-robot yaptılar.
Liquid Crystalline Elastomers (LCEs) maddesinden meydana gelen mikro-robot, ışığa maruz kaldığında şekil değiştirebilen akıllı malzemelere bünyesinde yer veriyor.
Işık kaynağı altındaki hareket dalgaları ile bir tırtıl görüntüsü veren mikro-robot, pek çok farklı özelliği barındırıyor.
Dik yamaçlara tırmanmaya yönelik olarak meydana getirilen tırtıl mikro-robot, kendisinden 10 kat daha ağır ağırlıkları kaldırabiliyor. Mikro-robot söz konusu boyuttaki ağırlıkları üzerinde barındırırken hareket kabiliyetini sürdürebiliyor.
Bilim insanları zorlu ortamlarda, koşullarda hareket edebilen mikro-robotun çeşitli bilimsel araştırmalarda kullanılabileceğini belirtiyorlar. Nitekim mikro-robot, boyutu sebebiyle mikrofon/kamera yerleştirme gibi casusluk faaliyetlerinde rahatlıkla kullanılabilir vaziyette.
Araştırmacılar, bir takım yeniliklerle mikro-robotun daha gelişmiş nitelikleri barındırabileceğini sözlerine ekliyorlar.
Apple iPhone’ları tamamen değiştiriyor; çerçeve gidiyor, dokunabileceğiniz tuş bile kalmıyor! İşte Apple’ın muhtemel son bombası…
Gelecek yıl sunulması beklenilen Apple iPhone 8 için beklentiler oldukça yüksek. Bunun sebebiyse 2017 yılının iPhone’un 10. yıldönümü olması.
Hal böyle olunca iPhone 7S ve iPhone 7S Plus yerine, doğrudan iPhone 8 modelinin piyasaya çıkabileceği söyleniyor.
Peki iPhone 8 tasarımı nasıl olacak?
iPhone 8 modelinde ise dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği bir tasarımın uygulanacağı ileri sürülüyor.
Yeni OLED ekranın yanı sıra Ana Ekran (Home) Tuşu’nun tamamen ortadan kalkacağı düşünülüyor.
Ayrıca iPhone 8’in tamamen şeffaf bir cam parçası olacağı ve bakıldığında arka tarafın görülebileceği söyleniyor.
Bu sayede Apple’ın artırılmış gerçeklik anlamında ciddi bir adım atacağı ifadeler arasında.
İçerisinde göz sensörleri de olacağı ileri sürülen akıllı telefonun, yüksek kare ve poligon sayısı da sunabileceği vurgulanıyor.
iPhone 8’in öne çıkacak bir diğer özelliğiyse Primesense yapımı yeni nesil 3 boyutlu bir sensöre sahip olması olabilir.
Sırf bu sensör için 600 mühendisin iş başında olduğu, ayrıca batarya ve antenlerin de ekranın kenarlarına gizlenmiş bir şekilde yerleştirileceği belirtiliyor.
Otomotiv devi Volkswagen’in yeni konsept otomobilinde artık ön cam yok!
Volkswagen’in yeni bir patent başvurusu bulunuyor ve bu patent, oldukça uzun bir coupe’ye ait. Ancak diğer pek çok konsept aracının aksine bu aracın bir ön camı bulunmuyor.
Ön ve arka camın olması gereken yerler kaporta ile dolarken, yan camlar halen yerlerini koruyor. Bu da, kaportanın nasıl bir malzemeden üretileceği sorusunu akla getiriyor.
VWVortex yazısına göre bu konsept aracı hem bir elektrikli araba hem de bir otonom araba ancak neredeyse her konsept aracının hem otonom hem de elektrikli olduğu düşünülürse, şaşırtıcı olmadığı kesin… (Devamı Videoda)

Yazar Hakkında

Arastirmaci