İlginç Bilgiler Kadın Yaşam

Büyük Kalçalara Sahip Olmanın 6 Yolu | %100 Etkili

Büyük Kalçalara Sahip Olmanın 6 Yolu
Yazarı Arastirmaci

Geçmişte büyük kalçalara sahip olmak iyi bir şey olarak kabul görmüyor kadınlar kalçalarını gizlemek için zarar veren diyetler de dahil birçok şeye başvuruyordu. Ancak vücut pozitifliğini artırmak isteyen kadınlar artık kalçalarının daha görünür olması için çaba gösteriyor. Peki kum saati gibi bir görünüm ve daha büyük kalçalar elde etmek için yapmanız gerekenler neler?

Kim Kardashian poposuna sahip olmak için estetik yaptırmanız gerekmiyor. Hayallerinizdeki kalçalara kavuşmak için spor salonuna da kaydolmanız gerekmiyor.

Etkileyici bir popoya sahip olmak için sadece bu basit ama etkili adımları izlemeniz etkili olacaktır.

DAHA FAZLA PROTEİN VE YAĞ İLE BESLENİN

Evet, yağ! Hindistancevizi, avokado, zeytin ve badem yağı gibi sağlıklı yağlar, hormonları düzenlemeye ve vücuttaki östrojen seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Hormon regülasyonu, arzu ettiğiniz o yuvarlak figürü vermede kilit bir rol oynar. Ayrıca, arzu edilen bölgelerde kasın oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olmak için fasulye, mercimek, yoğurt ve daha fazlası gibi protein yönünden zengin yiyecekleri yemek önemlidir.

MAKRO BESİN ALIMINA DİKKAT EDİN

Makro besinler, canlıların büyüme ve gelişme için alması gereken çok miktarda besindir. Yedi ana makro besin karbonhidrat, yağ, protein, lif, mineral, vitamin ve sudur. Bunu izlemek önemlidir, çünkü istediğiniz rakam için yemeniz gereken miktarları belirlemenize yardımcı olur. Hedeflerinize ulaşmak için ne kadar kalori almanız gerektiğini anlamak için bir makro besin hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

KALÇA EGZERSİZLERİ

Eğer kalçanıızın yuvarlak bir görünümde olmasını istiyorsanız mutlaka kalça kaslarını sıkılaştıracak egzersizler yapmalısınız. Bunlardan birkaçı Glute bridges, Lunges, Reverse Planking, Standing Leg Raises ve High Kicks. Bu egzersizleri haftada en az iki kere yapmak önemlidir.

SAĞLIKLI TAKVİYELER KULLANIN

7 gün veya daha kısa sürede size daha büyük popo vermeyi vaat eden plasebo etkisi veren takviyeler vardır. Ancak bunlar vücuda zarar verebilirler. Bunun yerine hedeflerinize ulaşmada ve korunmada yardımcı olmak için maca tozu, çemen, balık yağı ve protein gibi doğal diyet takviyelerini kullanın.

DAHA FAZLA KARIN EGZERSİZİ YAPI

Beliniz ne kadar küçük olursa kalçalarınız o kadar geniş görünür. Bu yüzden kalçalarınıza çalışırken karın bölgenize de çalışmanız önemlidir. Bunun için Planks, Hula hoops, Mountain Climber ve Jumping Jacks’ı deneyebilirsiniz.

DAHA AZ OTURUN

Bir ofiste çalışıyorsanız, bazı görevlerinizi ayakta veya hareket halinde gerçekleştirmeyi deneyin. Sürekli oturmak kalça şeklinizin bozulmasıyla sonuçlanabilir.

Yazar Hakkında

Arastirmaci