Editör Önerisi Genel Kadın Yaşam

İdeal Kadın Vücudu Nasıl Olmalıdır?

Yazarı Arastirmaci

Her kadın ideal vücut ölçülerine sahip olup, etrafındaki insanlara güzel ve hoş görünmek ister, açıkçası güzellik olarak “kilo” kadınlar için en önemli sınırlardan biridir.

Teksas Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, oyuncu ve manken Kelly Brook “mükemmel vücut” örneği teşkil ediyor.

Mükemmel vücut” konusunda söyleyecek birçok şeyi olan birçok kişi var elbette. Fiziki mükemmellik anlayışından (ki bu kadınları çok üzen bir durum olarak kabul edilir), moda etkileri, medya ve reklamlara kadar.

Ayrıca bilimin ışığında belirtilen şey, Kelly Brook’un “mükemmel vücut ölçüleri”ni temsil ettiğidir. Detaylara birlikte bakalım:

Teksas Üniversitesi bir araştırma yapmaya karar verdi ve 34 yaşındaki manken ve oyuncu Kelly Brook’u “mükemmel vücut yapısı” örneği olarak seçti.

İdeal Kadın Vücudu

Kendisi 1.68 boyunda ve 99-71-94 değerlerindeki vücut ölçülerine sahip ve hiçbir cerrahi müdahaleye uğramamış. Bu çalışma, kimi kadınların “dolgun” olarak nitelendirdiği ölçülerin aslında mükemmele en yakın ölçüler olduğunu gösteriyor ve bu ahenk içinde bir vücut timsali.

Bilim insanları: “Bu kadın bir bütün olarak doğal ve bilimsel olarak mükemmel” üniversite yetkililerinin bu çıkarımları halkı şaşırttı çünkü güzellik ve mükemmellik algısının kültürel mirasa ve belli başlı keyfi konseptlere göre şekillendiği bilinse de, moda standartları, reklamlarda kullanılan mankenlerin alışıldık ölçüleri,  birçok kişiyi farklı bir bakış açısına alıştırmış durumdaydı. Söz konusu konseptler kadınları kendilerine dair kötü hissetmeye yöneltti ve o standartlara ulaşabilmek için birçok kişi sağlığından oldu.

Sonuç olarak, Kelly Brook bilim tarafından “mükemmel” kabul ediliyor. Çalışma dahilinde, vücut ölçüleri, yaş, yüz, dudaklar, burun ve saç incelemeleri hesaba katıldı. Kelly Brook, bedeninden dolayı çok sıkıntı yaşadığını birçok kez dile getirdi. Medya, bu iş için “aşırı dolgun” olduğu öne sürümüyle onu çok bunaltıyor. Ancak Teksas Üniversitesi, medyaya iyi bir yanıt vermiş gibi gözüküyor.

Aslına bakarsanız ideal vücut diye bir şey de yok, mutlu olduğunuz sürece her beden zaten ideal değil mi?

Yazar Hakkında

Arastirmaci