Bilim Editör Önerisi İlginç Bilgiler Tarih Teknoloji Yaşam Youtube

İnsanlardan Saklanan Kanser Tedavi Yöntemi (Gizli İcatlar)

Yazarı Arastirmaci

Her gün farklı bir buluş, farklı bir icat yapılıyor ya da mevcut icatlar geliştirilerek donanım ve yazılım bakımından zenginleştiriliyor. Teknoloji hayatımızın bir parçası olmuş durumda, olmazsa olmazlar listesinde zirveyi taşıyan ve hep taşıyacak olan teknoloji insanların günlük faaliyetlerini kolaylaştırmak için geliştirilse de bazen faydalı icatlar kimilerinin işine gelmediği için bir anda yok edilebiliyor. Ayrıca o icadın sahibi de gizemli bir şekilde ya da olaya kaza süsü verilerek ortadan kaldırılabiliyor.

Biz biliyor muyuz ki her eve, her insanın cebine giren akıllı telefonların, televizyonların, tabletlerin, bilgisayarların hatta buzdolaplarının bile bizi 7/24 kayıt altına aldığını… Kişisel verilerimizin bir yerde saklı tutulduğunu, yapay zeka ürünleri ve yazılımları sayesinde insanoğlunun bir gün yok olacağını nerden bilebiliriz.
Tıp alanında da her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmakta, dolayısıyla teknolojinin gelişmesi tıpta da birçok hastalığa çare bulunmasına ön ayak olmaktadır. Fakat şöyle bir tespitte de bulunursak; her geçen gün birçok hastalığa çare bulunurken, neden birçok hastalıkta ortaya çıkıyor. Geçen son 10 yılda birçok hastalık ortaya çıkmış hatta bir süre gündemde kalmış ve bir anda o hastalıkla alakalı hiçbir haber yayınlanmamıştır. Kuş gribi, domuz gribi bunlardan bazıları…
Asıl konumuza gelirsek; kanser birçok insanın yaşamını yitirmesine, hayatının mahvolmasına, elden ayaktan düşmesine sebep olmuştur. Geçmişte hatta günümüzde de birçok insan bu hastalıkla cebeleşirken, tıp dünyası da bu hastalık için çareler aramaktadır. Özellikle kanser ilaçları son derece pahalı olması ve insanların başka alternatifi olmadığı için ilgili ilaçlara son kuruşlarına kadar para döküp tedavi olmayı istemeleri bazı kişi veya kişilerin işine geldiği için kanserden kurtulmak için çareler bulunmuşsa gizleniyor ve ya yok ediliyor. İşte kanserin tedavisini 1920li yıllarda dönemin teknolojisiyle bulan 1888 doğumlu Dr. Royal Raymond Rife. Bu doktor yirminci yüzyılın dahilerinden birisidir. 1920li yıllarda yaşayan kanser virüsünü gösteren bir mikroskop yapmayı başarmış ve icat ettiği frekans aleti ile virüsü yok etmeyi başarmıştır.

Yazar Hakkında

Arastirmaci