Bilim Genel

Kalıcı Zayıflığın Püf Noktaları

Yazarı Arastirmaci

Günümüzde bir çok kişinin sorunlarından bir tanesi de kilolarını beğenmemesidir. Özellikle kadınların zayıflık konusunda ki titizliği tartışılamaz bile…

Kalıcı Zayıflık

Peki kilolarınızdan nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz?

Diyet yiyecek ve içecekler tükettiniz, spor yaptınız, ilaç kullandınız fakat bir türlü kurtulamadığınızı mı düşünüyorsunuz?

Kalıcı zayıflık nedir ve nasıl kalınır gibi sorular aklınızdan geçmiştir diye umuyorum. Kalıcı zayıflık sağlığınız ve vücudunuzun görünümü için büyük önem taşıyor çünkü kilo alıp vermelerde tenin esnemesi sebebi ile geri dönüşü olmayan çatlaklar oluşabiliyor ve aşırı kilo alıp vermelerde iç organlar ciddi anlamda zarar görüyor. Bu sebeple kalıcı zayıflığı korumak (formda kalmak) hem görünüşünüz hem de sağlığınız için büyük önem taşıyor.

Peki nasıl kalıcı zayıf kalınır?

Öncelikle diyetler konusunda çekici gelen 1 haftada 5 kilo vereceksiniz gibi kulağa hoş ancak bedeninize eziyet gelen tüm diyetlerden uzak durmanız büyük önem taşıyor. Vücudunuzu tanımanız ve mevcut yeme alışkanlığınızdan bir nebze de olsa sapmanız gerekiyor.

Sebze ve meyve tüketiminizi mümkün olduğunca arttırmanız size hem giderek sağlık kazanan hem de giderek forma giren bir bedeni peşinde getirecektir. Sebze ve meyve tüketimi sizi sadece zayıflatmakla kalmayacak aynı zamanda cildinizin de daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Meyve ve sebze konusunda da anlaştıysak sıra geldi ara ve ana öğüne. Bu noktada ara öğünlerin ana öğünden çok daha büyük önem taşıdığını hatırlamakta fayda var. Ara öğünleri atlamadan sürdürülen bir beslenme alışkanlığı ana öğünde duyacağınız yeme isteğini de mümkün olduğunda minimum seviyeye çekecektir. Bu noktada size ufak bir tüyo: Ara öğünlerde tüketeceğiniz besinler arasında kırmızı meyveleri tüketmeniz ise tokluk hissiniz arttıracaktır.

Son olarak beslenme alışkanlığınızı beğenilerinize göre değil mevsimin size sunduğu ürünlere göre entegre etmeniz sizin daha sağlıklı beslenmenize ve hormonlu gıdalardan kaçınmanız konusunda fayda sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

Arastirmaci