Bilim Editör Önerisi Genel İlginç Bilgiler Teknoloji Yaşam Yazılım Youtube

Ücretsiz ve Faydalı Web Siteler

Yazarı Arastirmaci

İnternet sınırı olmayan bir dünya. Keyifli olması bir yana, kullanmasını bilene müthiş faydalar sağlayabiliyor. Bu videomuzda internette bedava hizmet görebileceğiniz hem eğlenceli hemde eğitici siteleri sıraladık. Sitelerin linklerini ayrıca açıklama kısmında vereceğim.
İyi seyirler…

1. Üniversite eğitimi (http://bc.vc/EFTn6fY)

Class Central adlı bir web sitesi dünyanın en ,önemli üniversitelerinin derslerini ve içeriklerini ücretsiz olarak sunuyor. Eğitime para ödemeye, öğrenmek için cüzdan boşaltmaya son. Ayrıca türkçe ders notlarıda mevcuttur.

2. 10 dakikalık mail (http://bc.vc/2Rp20Yh)

10 Minute Mail adlı hizmet, kayıt olmak için başvurduğunuz platformlara mail adresinizi teslim etmekten sizi kurtarıyor. Buradan aldığınız mail adresi, 10 dakika içinde kendini imha ediyor. Siz de o esnada onay mailiyle gelen aktivasyon linkine tıklayıp işinizi hallediyorsunuz zaten. Spam mailler ya da bilgilerinizi ele verme fikrinden hoşlanmayanlar için ideal.

3. Doğa, bir tık uzağınızda. (http://bc.vc/dUXF3gT)

Oturduğu yerden anlık yolculuklar yapmak isteyenlere. Bu web sitesi, size doğadan ya da çevreden aşina olduğunuz ikonik sesleri sunuyor.

4. Dünyadaki bütün dilleri öğrenin. (http://bc.vc/jagFDyO)

Dil öğrenmek artık eskisi gibi zor değil. Duolingo ve Rosetta Stone gibi uygulamalar ücretsiz ve pratik dil öğrenme fırsatını bir tık yakınınıza kadar getiriyor.

5. Dünyanın belgeselini koymuşlar, izleyelim diye. (http://bc.vc/dxFvntk)

Documentary Heaven adlı siteden istemediğiniz kadar belgesele doğrudan erişebiliyorsunuz.
Üstelik tamamen ücretsiz.

6. İç dökmek. (http://bc.vc/plsnL71)

Sizi isimsiz terapistler ya da danışmanlarla diyaloga sokup tereddüt etmeden içinizi dökmenizi sağlayan bir site var. 7 Cups of Tea bu amaçla hizmet veriyor. İngilizce bilmeniz gerekiyor tabii. Hizmetin Türkçesi şimdilik yok.

7. IFTTT
Android : (http://bc.vc/QySvbZr)
IOS: (http://bc.vc/ToVUens)

IFTTT gerçekten çok güzel bir uygulama. Telefonunuzdaki uygulamalar arası bir köprü vazifesi görüyor ve kendinize göre ayarladığınız algoritmaları işletiyor. Mesela Instagram’a fotoğraf yüklediğinizde, onu otomatik olarak Dropbox’a at diyorsunuz ve uygulama bunu yapıyor.
Aşırı kullanışlı ve ücretsiz. Googleplay ve applestoreda IFTTT diye aratarak bulabilirsiniz.

8. Eski oyun keyfi. (http://bc.vc/gaX2TdG)

Eski klasikleşmiş konsolların PC emülatörlerini bu adresten bedavaya indirebilir ve nostaljinin dibine vurabilirsiniz!

9. Bir sürü bedava font. (http://bc.vc/1LRPIU9)

Tasarımcıların temel çilesi, tasarımlarına uygun fontlar bulmaktır çoğu zaman. Bu site de size uygun fontları bulmanıza yardımcı olabilecek vaha tadında bir hizmet sunuyor.

10. Fotoğraf düzenleme yazılımları. (http://bc.vc/Ad5mh8w)

Fotoğraf düzenleme yazılımlarında profesyonel dokunuşlar istiyorsanız, faturası kalın uygulamalar satın almak durumunda kalıyorsunuz. Fakat masaüstü ve mobil platformlar için ücretsiz dağıtılan Pixlr ile işler değişiyor.

11. Finansal durumunuzu kontrol altına alın. (http://bc.vc/4v7XFiL)

Kişisel olarak iktisadınızı yönetmenizi sağlayan, kullanıcı dostu arayüzüyle mutlu eden Mint adında bir uygulama var. Bütçesini sistematik kullanmak isteyen ya da ay sonunu rahat getirmeyi dileyenler için ideal.

12. Açları doyurun! (http://freerice.com/)

Hep kendinize çalışmanızın alemi yok. Dünya Sağlık Programının gerçekleştirdiği Freerice (Bedava pirinç) uygulaması, size bir takım sorular soruyor ve doğru cevaplarınız neticesinde ihtiyacı olan insanlara pirinç ulaştırıyor. Siz de oturduğunuz yerden dünyaya bir fayda sağlamış oluyorsunuz.

Videomuzu izlediğiniz için teşekkür ederiz. Yükleyeceğimiz yeni videolardan haberdar olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arastirmaci